Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Makowie Mazowieckim

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • Dziennik Ustaw
  • Monitor Polski
  • Rządowe Centrum Legislacji
  • Elektroniczna Skrzynka Podawcza
  • ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Kalendarium

«listopad 2023»
PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Przejdź do: www.makowmazowiecki.pl

Treść strony

Nadanie medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

I. Podstawy prawne.
 
1. Ustawa z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz.U. z 2018, poz. 400 z późn. zm.).

2. Rozporządzenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 15 grudnia 2004 r. w sprawie szczegółowego postępowania w sprawach o nadanie orderów i odznaczeń oraz wzorów odpowiednich dokumentów (Dz.U. z 2004 r., nr 277, poz. 2743 z późn. zm.).
 
II. Termin załatwienia sprawy.

 
Odznakę nadanego orderu lub odznaczenia wraz z legitymacją wręcza się osobie odznaczonej w ciągu sześciu miesięcy od daty podjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej postanowienia o jego nadaniu.
 
III. Wymagane dokumenty.
 
Pisemne zgłoszenie osób zainteresowanych (rodzina lub osoby których nadanie odznaczenia dotyczy).
 
IV. Opłaty.
 
Bez opłat.
 
V. Praktyczne informacje.
 
Wniosek o nadanie Medali za długoletnie pożycie małżeńskie należy złożyć w formie pisemnej w Urzędzie Stanu Cywilnego w Makowie Mazowieckim, ul. Moniuszki 6. Wszelkie informacje na temat zasad występowania z wnioskiem o nadanie Medali za długoletnie pożycie małżeńskie można uzyskać bezpośrednio w naszym Urzędzie lub pod numerem telefonu: 29 71 71 431, drogą elektroniczną : usc@makowmazowiecki.pl
 
Zasady dotyczące występowania z wnioskami o nadanie Medali za długoletnie pożycie małżeńskie i ich rozpatrywania :

1. Zadania związane z nadawaniem orderów i odznaczeń wykonuje Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 
2. Organy uprawnione do występowania z wnioskami o nadanie orderów i odznaczeń, zwane dalej "wnioskodawcami", przedstawiają Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o nadanie orderu lub odznaczenia nie później niż na dwa miesiące przed przewidywanym terminem wręczenia odznaki nadanego orderu lub odznaczenia.
 
3. Wniosek o nadanie Medalu za długoletnie pożycie małżeńskie przedstawia się nie wcześniej niż w roku kalendarzowym, w którym osoby proponowane do odznaczenia obchodzić będą 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Jeżeli rocznica ta przypada w styczniu lub lutym danego roku, wnioski można przedstawiać począwszy od dnia 1 listopada roku poprzedzającego.
 
4. Odznakę nadanego orderu lub odznaczenia wraz z legitymacją wręcza się osobie odznaczonej w ciągu sześciu miesięcy od daty podjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej postanowienia o jego nadaniu.
 
5. Osoba odznaczona otrzymuje nieodpłatnie odznakę nadanego jej orderu lub odznaczenia oraz legitymację.
 
6. W przypadku podjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej decyzji o pozbawieniu orderu lub odznaczenia, Kancelaria wzywa osobę, która została pozbawiona orderu lub odznaczenia, do zwrotu odznaki tego orderu lub odznaczenia wraz z legitymacją.
 
7. Jeżeli osoba odznaczona zmarła przed wręczeniem jej odznaki, orderu lub odznaczenia, doręcza się je najbliższej rodzinie osoby zmarłej.

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 34984
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2019-01-03 12:02